G.SKILL F3-1600C11S-8GIS 8GB (1 x 8GB)/ PC3-12800 / Aegis DDR3 1600 Mhz/ Timings 11-11-11-28/ Voltage 1.5 V/ Heatsink N
Posted on June 3, 2024 by admin
Awaiting product image
Out of stock
SKU: F3-1600C11S-8GIS Category: Desktop DDR3
Related products
  • Placeholder
    G.SKILL F3-1600C9D-8GRSL 8GB (2 x 4GB)/ PC3-12800 / DDR3 1600 Mhz/ Timings 9-9-9-28/ Voltage 1.35 V/ Ripjaws
    Read more Quick View
  • Corsair Vengeance Low Profile 16GB (2x8GB) DDR3 UDIMM 1600MHz C9 1.5V XMP 1.3 Desktop Gaming Memory Black
    Read more Quick View
  • Corsair Value Select 8GB (1x8GB) DDR3 UDIMM 1600MHz 1.5V C11 240pin Desktop PC Memory
  • Corsair Vengeance Low Profile 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz C9 Desktop Gaming Memory Black
Bookmark the permalink.
← Crucial 48GB (1x48GB) DDR5 SODIMM 5600MHz CL46 Notebook Laptop Memory
Crucial 32GB (1x32GB) DDR5 SODIMM 5200MHz CL42 1.1V Notebook Laptop Memory →